Status #11909

Jak už jsem sliboval níže, posílám překlad ze stránek http://www.ubuntuparty.org.za "UBUNTU [...]


Habřina
via Ubuntu - Czech Republic - Morava
Jak už jsem sliboval níže, posílám překlad ze stránek http://www.ubuntuparty.org.za

"UBUNTU plán akce pro malá města v jednotlivých bodech - nástřel"

1. Vyhrát volby

2. Použít měsíční dotace od vlády a použít je v našich aktivitách

3. Zřídit UBUNTU samosprávu a Radu Starších, která bude provádět rozhodnutí ku prospěchu všech - předchází zneužití jakýmikoliv zlomyslnými individualitami

4. Zřídit naše vlastní zásobování elektřinou pro každé město pod naší kontrolou. - Hydro nebo více exotičtější druhy

5. Zahájit různé počty komuntiních projektů, jako jsou jídlo, voda, sportovní zařízení, vylepšené zdravotnictví, stavitelství, pekařství..., atd. atd.

6. Dostatečný měsíční rozpočet bude přidělen nejprve ke spuštění a rozběhnutí projektů - pokud peníze nebudou k dispozici z vládního financování bude zvýšena od příznivců po celém světě

7. Každý projekt bude kvalitně veden a koordinován vybraným týmem expertů v daném odvětví

8. Každý bude požádán, aby přispěl 3 hodiny týdně do těchto projektů. Úkoly budou rozdělovány centrálním koordinátorem projektu.

9. Naoplátku každý kdo bude přispívat 3 hodiny týdně obdrží na oplátku elektřinu zdarma A vše co vypěstujeme nebo vyrobíme z projektů.

10. Ti kteří se nebudou spolupodílet budou i nadále za elektřinu platit

11. To přemění naše město na výkonou pracovní sílu, která vytváří vše pro sebe a také hojnost pro všechny lidi v komunitě - a ostatní okolo nás - město s 5 000 obyvatel bude přispívat 15 000 hodinami práce týdně.

12. To umožní si komukoliv nechat svojí práci a stále se podílet na jejich nerušeném životě v této počáteční přechodné fázi, kde se spolupodílejí na své budoucí prosperitě.

13. Jedná se o ideální start a přechodný model pro všechny oblasti : jak pro lidi ve městech s vysokou nezaměstnaností a stejně tak pro ty v bohatších oblastech - všichni z toho těží

14. Elektřina zdarma pro každého, kdo se podílí 3 hodiny týdně do projektů.

15. Elektřina zdarma pro všechny komunitní projekty.

16. Pracovní síla zdarma pro všechny komunitní projekty, které se spolupodílejí.

17. Vše se stane dostupné zdarma pro všechny přispívající 3 hodinami týdně do projektů.

18. Vytvoříme hojnost, protože vypěstujeme/vyrobíme trojnásobek toho co upotřebí celá naše komunita ve městě.

19. Prodáme 2/3 přebytku sousedním městům za zlomek tržní ceny dostupné kdekoliv jinde.

20. Komuntní bankovní účet bude kontrolován Radou Starších.

21. Toto okamžitě započne s ničením kapitalistického modelu ve městech okolo až lidé budou kupovat naše produkty, protože jsou levnější - ostatní města budou chtít také zřídit systém hojnosti

22. Naše město tím vygeneruje velké množství peněz, které se použije následujícím způsobem: A: 1/3 půjde na údržbu a modernizaci stávajících projektů - B : 1/3 půjde na založení nových projektů , které budou vyžadovány komunitou. - C: Závěrečná 1/3 peněz se rozdělí rovnoměrně všem kteří přispívají 3 hodiny týdně.

23. To znamená, že vše bude zdarma k dispozici všem účastníkům ( contributionalismus ) , zatímco všichni obdrží peníze z projektů každý měsíc.

24. Pozveme všechny průmysly a továrny , aby se staly součástí projektů Společenství - a budou z nich značně těžit díky: elektřině zdarma; žádným mzdovým nákladům , komponentům a materiálu zdarma a jejich zvýšení při odstartování dalších projektů, které se budou navzájem doplňovat a poskytovat si materiál zdarma.

25. Poskytovatelé (vlastníci) prostor/know how budou z projektu získávat 1/3 výdělku a 2/3 výdělku půjde komunitě.

26. Pozveme vynálezce, léčitele, vědce, umělce, pěstitele.. atd. do našeho města, aby přispěli svým talentem a znalostmi naší komunitě: Jak dlouho nám bude trvat řídit auta na elektřinu? Jak dlouho nám bude trvat než naši léčitelé objeví lék na všechny nemoci včetně rakoviny? Jak dlouho bude našim farmářům trvat než vypěstují vysoce hodnotné jídlo?

27. Generování bohatství přenese růst projektům a bude distribuováno lidem - velmi brzo se zjistí že peníze nepotřebujeme. Vše dělají lidé

28. Žádná korporace nemůže konkurovat, protože zdarma pracujeme pro sebe samé - a stéle budeme zvyšovat procento materiálů a komponentů.

29. Odstartujeme vícero projektů a přitáhneme top talenty ze všech oblastí a to bude lidem poskytovat velké množství benefitů. Stranu Ubuntu bude volit téměř každý.

30. Všechno, co děláme se nakonec stane součástí činnosti komunitních projektů - jako je jízda na koni , zdravotnictví, stavebnictví, truhlářství , pěší turistika , umění, obuvnictví , atd...

31. Tento systém vytvoří novou strukturu vzdělávání, kde se lidé učí užitečným dovednostem pro život, zatímco pracují v komunitním projektu už od útlého věku.

32. To povede k přehodnocení vzdělávacího systému a učení našich dětí a dospělých opravdovým dovednostem pro život, ze které těží celá komunita. A to je lepší způsob než získávání diplomů se kterými pak jdeme hledat práci.

33. Během několika let budeme mít dobře vytrénovanou a vysoce vzdělanou komunitu, kde každý něco umí dělat a bude to milovat!

34. Ze 168 hodin týdně, budeme přispívat 3 hodiny do projektu a zbylých 165 hodin mohou lidé dělat co je baví a co chtějí dělat.

35. Lidé jsou od přírody přitahováni k věcem, které milují dělat. - Stavitelství, chov koní, hudba, věda, zdravotní péče.

36. To znamená, že lidé budou přispívat a vytvářet MNOHEM VÍCE než 3x toho co potřebujeme, protože to budou dělat s vášní.

37. Jedno malé město je to co potřebujeme. Využijeme toto malé město jako první kostku domina a bude příkladem pro města v okolí.

38. Jak už v tom jednou budeme stane se to nezastavitelným.

39. Přeměníme celou naší zemi do společné komunity hojnosti ve všech oblastech, což povede k nepotřebě peněz a osvobození lidí z finančního otroctví bankovních elit.
Radka S
zdravím Ubuntu lidičky ! mám jen krátké poznámky a momentální úvahy: k bodu 22 - v začátku půjde o dost peněz - bude třeba rozpracovat nějaká pravidla těch nových projektů navržených "komunitou", která alespoň částečně budou eliminovat neefektivní nápady, činnosti - kvůli korumpovatelnosti a zpronevěře- ne všichni budou už v této fázi tak uvědomělí a vědomí....Češi jsou vynalézaví ...bude to chtít ( zase mluvím o začátku) držet určitou strategickou "lajnu", aby se penízky nerozkutálely do nikam hned v počátku...Michael o tom jasně mluví - má velmi smělý plán 3násobné produkce ještě za podmínek "kapitalismu"... dál k bodu 26. - to je možná otázka na Michaela T. - klíčoví vynálezci, léčitelé, vědci se nehledají jen tak na inzerát nebo na ulici - navíc - ti, o které Ubuntu stojí, jsou jistě i dost opatrní ( někteří v lepším případě skončili s rozbitou laboratoří, někteří se náhle zasebevraždili jen tak z nudy...:-)),,, to je hodně smělý plán, troufnu si říci nejméně na 10 let, než to přinese efekty....ráda bych se mýlila - černá strana nebude jen tak sedět na zadku a koukat se na to, jak Ubunťáci to rozjíždějí ve velkém.... to je další velké téma.... čili bez volných zdrojů energií - to je základ - se nehne Ubuntu pořádně a dostatečně rychle vpřed, aby nás kluci z Cabal neumlátili čepicema... k bodu 31 a 32 - vzdělávání se asi bude strukturovat i podle změn ve společnosti...nové pojetí historie, fyziky, lékařství apod. ... jen se modlím, aby ten houf dětí, co čumí do svých tabletů celé dny, byl schopen zvednout zadky od virtuální reality a něco reálně dělat - práce bolí.... ale věřím, že se to postupně poddá, nikdo učenej z nebe nespad... To, prosím, neberte jako zpochybňování myšlenek Ubuntu!! vůbec ne, jen chci rozproudit živou diskusi... musíme být pragmaticky s nohama na matičce Zemi milované... a současně být ve svém středu v srdci a věřit v dobrou věc... čau Radka
Monday 23 May 2016, 21:28:54
Ondřej S
Cílem tohohle "nástřelu akce" byla právě taková diskuse, takže jen do toho. Zdravá kritika a nápady, informace a zkušennosti ze života (právník, inženýr, radní, matematik, statistik) jak z toho ven. ZAPOJTE SE, DÍKY! :)
Tuesday 24 May 2016, 06:02:04
Petr
Vyborna Odrejova prace je jak sam rika zacatek na kterem musime ted vsichni pracovat. Musime do nasich rad ziskat odborniky na jednotlive casti projektu. Protoze jsme cleny EU, mnoho techto otazet by mohlo byt zotpovezeno cleny Ubuntu z jinych zemi
unie kteri to jiz resili.
Tuesday 24 May 2016, 08:36:21
Radka S
Myslím si, že je třeba jak říká mainstream - "PR" - což asi bude Petrova Parketa :-), abychom o sobě dali v českém rybníčku vícero vědět o naší filozofii, záměrech a tím získáme další důležité kontakty na potřebné "profese".. čus chlapi, mám z vás radost. R
Tuesday 24 May 2016, 12:47:35
Please login to make a comment

© 2014 - 2020 The Full Circle Project
The Full Circle Project is powered by Coeō © 2014 - 2020 Coeō (Matthew Dowle) | Designed and developed by Matthew Dowle | Coeō Terms and Conditions / Legal | Sitemap