Status #12498

Chodit do školy, najít si práci, platit účty a pokusit [...]


Chomutov
via Ubuntu - Czech Republic - Morava
Chodit do školy, najít si práci, platit účty a pokusit se najít si pozici, která vydělává dost na to, abychom přežili – to jsou současné cíle lidstva. Avšak zatímco jsme zaneprázdněni snahou o přežití, nevidíme, jak rychle tím ničíme planetu.

Dokáže lidstvo přežít, aniž bychom zničili naši planetu? Lze pro každého z nás zajistit jeho základní potřeby, aniž bychom k tomu potřebovali peníze? Lze vybudovat „systém“, v němž bychom dokonce nepotřebovali peníze vůbec? My si myslíme, že ano, ale odpor vůči tomuto způsobu přemýšlení je stále velice silný, a to i navzdory nesčetným názorům na změnu našeho světa.

Například bychom k výrobě produktů – produktů, které neničí životní prostředí, ale ve skutečnosti ho pomáhají léčit – mohli využívat konopí a jiné biologicky odbouratelné netoxické suroviny. Už žádný plast, žádné odlesňování. Konopí lze využít také k získání energie a k dalším více než 50 000 účelům, nicméně v řadě zemí je tato rostlina pořád zakázaná.

Konopí je však pouze jedním z řady příkladů s obrovskými důsledky. Existuje řada problémů, kterým je třeba se akutně věnovat, a skutečnost, že celou planetu ovládá pouze hrstka společností, jejichž vlastní zdroje nestačí, věci se však mění a zatím není vše ztraceno.

Jen si představte, kdyby se tyto velké korporace spojily a veškeré své zdroje by vložily do záchrany světa. Jak moc by to pomohlo. Abychom planetu zachránili, potřebujeme změnu myšlení, síť, kterou neovládá chamtivost, strach a ego, ale společný cíl: zlepšení stavu naší planety a lepší život na Zemi.

Toho lze určitě dosáhnout a já si někdy myslím, že ta myšlenka je ve své podstatě natolik jednoduchá, že jí lidé nevěří. U řady lidí není nijak neobvyklé, že se odvolávají na ekonomiku, business, finance, na celý ten systém, který je zotročuje; pro mnohé je těžké si představit svět bez peněz, nebo si nedokážou představit, jak by tento svět fungoval v praxi.

Myslím, že to prostě vychází z ignorování řešení, která se nabízejí, a ze způsobu, jakým náš svět funguje obecně. Abychom dosáhli změny, musíme se vzdělávat.

Jak už jsem zmínil dříve, a znovu to zopakuji, z toho, co jsem se dozvěděl během mého dlouholetého působení v této oblasti a ještě delšího zájmu o tuto problematiku, vidím, že pokrok, kterého lidská rasa dosáhla, je ohromující.

Každému, kdo se tomuto tématu blíže věnuje, to musí být zcela jasné. Zároveň máme před sebou ještě dlouhou cestu a lidstvo musí udělat ještě hodně kroků, jdeme však správným směrem.

ZDROJ:
http://electropiknik.cz/viral/…
Radka S
Martine - souzním s tématem, 25 let v bance udělalo svoje, ale o to víc to teď chápu, tu naléhavost změny..
Sunday 5 June 2016, 21:15:28
Martin L
super tak to jsi skvělá, myslím, cítím a věřím, že nyní je ta nejlepší doba na změnu, lidé se začínají otevírat, přemýšlejí o svých životech a tuší, že je něco špatně. A hlavně vesmír je velice nakloněn a ví, že lidstvo je již připraveno na změnu a to znamená, že nás podpoří...................
Wednesday 8 June 2016, 13:22:22
Please login to make a comment

© 2014 - 2020 The Full Circle Project
The Full Circle Project is powered by Coeō © 2014 - 2020 Coeō (Matthew Dowle) | Designed and developed by Matthew Dowle | Coeō Terms and Conditions / Legal | Sitemap